Stres Nedir? Strese Ne İyi Gelir?

Stres durumunda, fiziksel yada psikolojik uyaranlar sayesinde homeostazinin bozulmasıdır. Stres belirli olaylara tepki olarak vücutta oluşan bir duygudur. Bireyi etkileyen dış dünyadaki güçler doğanın bir gerçeği olarak karşımıza çıkar. Sürekli değişen dünyamızda “aşınma ve yıpranma” olarak karşımıza çıkan ömür törpüsüdür.

Streste vücut, dayanabildiği noktaya kadar çevreye uyum sağlamaya çalışır. Stres bizi hareketlenmeye mecbur etmesi, yeni bir bilinç ve heyecan verici olması münasebeti ile yeni bir bakış açısına neden olabilir. Fakat madalyonun diğer yüzünde ise baş ağrısı, mide ağrısı, döküntü, uykusuzluk, ülser, yüksek tansiyon, kalp hastalığı ve inme gibi sağlık sorunlarına da yol açabilen olumsuz ve sevimsiz yüzü vardır. Buna ilaveten güvensizlik, reddedilme, öfke, depresyon gibi duygulara da neden olabilir.

Sstresle mücadele etmeye zihnen kendinizi hazırlamanız gerekir. Daha iş fiiliyata gelir. Mücadelenin en başında yapabileceğiniz faktörler bulunmaktadır. Bundan sonra ise stres durumunda kullanabileceğiniz şifalı bitkiler yer almaktadır. Bu bitkileri kullanmanız hem bedeninize güç verecek hem de kendinizi zihnen zinde hissedeceksiniz. Bilimsel sonuçlara göre reishi mantarının strese iyi geldiği ve yaşam kalitesini artırdığı gözlemlenmiştir.