Kemoterapi ve Kanserde Bitkisel Doğal Çözüm

Kanser tedavisinde reishi mantarı hayat kurtarabilir. Kanser tedavisi akla hemen kemoterapi süreçlerini getirir. Çoğu hasta ve yakınları, kanser denilince saçları döken, gözlerdeki feri söndüren, bulantılar yaratan kemoterapi tedavisinden çekinmektedir. Böylesine zorlu bir tedavi, herkesin çekinmesine sebep olur aslında çünkü kemoterapi, kanser hücreleri ile sağlıklı hücreleri birbirinden ayırmadan hepsini öldüren bir çeşit zehirdir.

Kanser tedavisi, sadece kemoterapi değildir. Kanserin türüne göre ameliyat, radyoterapi, hormon terapi gibi tedavi yöntemleri hastaları kanserden kurtarmak için seferber edilmektedir. Ancak kanser tedavisi, detaylara inildiğinde anlaşıldığı üzere tahmin ettiğimizden daha zahmetli bir süreçtir. Modern tıp, henüz kesin bir tedavi yöntemi bulamamıştır.

Reishi Mantarı, kanser tedavisi sırasında hastaların baş ucunda olması gereken, güçlü tedavi edici etkileri olan bir mantar türüdür. Reishi mantarı, bağışıklık sistemini kemoterapi sırasında dahi güçlü tutar. Güçlü bağışıklık sistemi, kanser ile mücadele eden bir hasta için olmazsa olmaz bir gerekliliktir. Vücudumuzda kanser ile mücadele eden mekanizma bağışıklık sistemidir. Güçlü bir bağışıklık, zayıf bağışıklığı olan kişilere kıyasla kanser olma ihtimalini azaltır. Kanser hücresi ilk oluştuğunda bağışıklık sistemi tespit edip öldürse ne olurdu? Kanser oluşmazdı. Tedavi gerekmezdi. Bu zorlu süreçler yaşanmazdı. Bağışıklık sistemi üzerinde ısrarla durmamızın sebebi budur.

Kanser hücrelerini öldürmek için verilen kemoterapi, kanser tedavisi sırasında hayati önem taşıyan bağışıklık sistemine ciddi zarar verir. Kırmızı reishi mantarı bu süreçte bağışılık sistemini onarmaya yardımcı olmaktadır.